Badanie stanu technicznego pojazdu

Każdy właściciel auta ma obowiązek dokonać okresowego badania technicznego, które ma na celu sprawdzenie działania wszystkich podzespołów samochodu.

Szczególny nacisk kładzie się na elementy związane z bezpieczeństwem, czyli układ hamulcowy, oświetlenie, działanie zawieszenia. Specjalista oceni czy auto może być użytkowane, może nakazać wykonanie niezbędnych napraw czy też wymianę niektórych podzespołów.

Badanie stanu technicznego pojazdu

Co sprawdzane jest podczas przeglądu technicznego pojazdu?

Samochody posiadają wiele elementów, które mogą ulegać zużyciu, bardzo dobrym przykładem jest ogumienie, diagnosta sprawdza stan opon, głębokość bieżnika aby ocenić czy opony mogą być nadal użytkowane. Dodatkowo sprawdzi układ wydechowy, emisję spalin oraz układ zawieszenia. W niektórych przypadkach może się okazać, że amortyzatory są zużyte czy też należy wymienić sprężyny. Bardzo ważny jest także układ kierowniczy, sprawdzane są ewentualne luzy na kierownicy, reakcja kół na zakręcie. Układ kierowniczy również podlega zużyciu, należy sprawdzić w jaki sposób auto będzie zachowywało się na zakrętach. Jednym z najważniejszych elementów naszego auta jest są hamulce, należy sprawdzić skuteczność działania, równomierność hamowania, zużycie klocków hamulcowych czy też stan płynu hamulcowego.

Ważnym elementem jest także oświetlenie pojazdu, diagnosta sprawdza ustawienie świateł, należy sprawdzić czy nie będą oślepiały kierowcy jadącego z naprzeciwka. Dodatkowo diagnosta sprawdza wszystkie elementy związane z oświetleniem, kierunkowskazy, sprawdzi czy żadna z żarówek nie jest przepalona. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na systemy ESP i ABS. Samochód powinien być wyposażony w gaśnice oraz trójkąt ostrzegawczy, co również będzie sprawdzane podczas kontroli technicznej pojazdu. W niektórych przypadkach pojazd może nie przejść badania technicznego, może być to związane z nadmiernym wyciekiem płynów, nieprawidłowe działanie filtra cząstek stałych, zbyt wysoka emisja spalin czy też przykładowo pęknięta szyba. W tym przypadku diagnosta może zatrzymać dowód rejestracyjny, do czasu dokonania niezbędnych napraw. Często stacje kontroli znajdują się w warsztatach samochodowych, dzięki temu bardzo szybko możemy dokonać niezbędnych napraw.

Na terenie całego kraju znajdziemy miejsca w których robione są przeglądy rejestracyjne Lublin również jest miastem gdzie znajdziemy stacje kontroli. Dzięki temu będziemy mogli upewnić się, że nasze auto jest sprawne, jest bezpieczne dla kierowcy, pasażerów jak również innych osób.

Biznes

Z którym komornikiem nawiązaliście już kontakt?

Usługi komornicze dla wielu Polaków są niestety czymś jak najbardziej mało przyjemnym. My to rozumiemy i nikomu z was nie życzymy naprawdę żebyście znaleźli się jak to się potocznie mówi po którejkolwiek ze stron komorniczej barykady. Może jednak także i ty sam już w tej chwili szukasz na krajowym rynku jak najbardziej odpowiedniej dla siebie […]

Czytaj dalej
Biznes

Chwasty to poważny problem naszych upraw

Chwasty są od zawsze wskazywane jako poważny problem naszych upraw roślin hodowlanych, jednocześnie doprowadzają one do sytuacji, kiedy wraz z ich rozwojem dochodzą jeszcze grzyby oraz insekty, które mogą mocno zniszczyć plony. Oczywiste jest, że nie możemy stać biernie w momencie, kiedy zachodzi potrzeba nie tylko ich wyeliminowania, gdy już występują, ale też odchwaszczenia gleby […]

Czytaj dalej
Biznes

Wsparcie PFRON dla osób niepełnosprawnych

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, mogą liczyć na dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób PFRON stara się wspierać osoby niepełnosprawne, tworzyć nowe miejsca pracy, które będą przystosowane do stopnia niepełnosprawności. Tego rodzaju aktywacja osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna, osoby niepełnosprawne mogą podjąć pracę, spełniać się zawodowo, pracodawca natomiast otrzymuje z funduszu […]

Czytaj dalej