Kody EAN produktów i Allegro – co je łączy?

Bez rozwoju w branży e-commerce można łatwo zniknąć.

Dlaczego? Bo świat sprzedaży online nieustannie ewoluuje i trzeba zawsze nadążyć za zmianami, aby biznes przynosił takie rezultaty, jakich oczekujemy. To oznacza m.in., że powinieneś zainwestować w kody EAN produktów, mimo że nie jest to obowiązkowe.

Miliony osób rocznie kupuje na Allegro, dlatego coraz więcej sprzedawców jest tam obecne. To nie dziwi, ponieważ na tego typu platformach najłatwiej znaleźć potencjalnych nabywców towaru. Aby jednak korzystać z dobrodziejstw Allegro, trzeba mieć kody EAN produktów.

Kody EAN produktów – co to jest?

Czym one są? Otóż to nic innego jak kody kreskowe. Ich rolą jest określenie unikalności danego produktu. Prowadząc e-sklep nie musisz mieć kodów EAN, ale sytuacja zmienia się, gdy planujesz sprzedawać na Allegro. Gdy kodów nie posiadasz, korzystanie z platformy jest w zasadzie niemożliwe. Dlaczego? Bo Allegro kody EAN produktów wykorzystuje do sprawdzenia legalności towaru, który trafia do sprzedaży. Ponadto, służą one do weryfikacji czy produkty zostały wytworzone zgodnie z normami unijnymi.

Z tego względu twórcy platformy Apilo (daw.ErpBox) – narzędzia dla e-commerce, które ułatwia zarządzanie sprzedażą online na różnych platformach, stworzyli aktualizacje pod kody EAN, o czym więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: https://apilo.com/pl/kody-ean-produktow-w-erpbox-jak-skorzystac-z-nich-jako-sprzedawca/. Pozwala ona na współpracę Apilo (daw.ErpBox) z dowolnym skanerem kodów, a co za tym idzie, nie trzeba instalować dodatkowych, nierzadko kosztownego oprogramowania.

Co potrzebujesz, aby skorzystać z rozwiązania Apilo (daw.ErpBox) dla kodów EAN?

  • czytnik kodów kreskowych,

  • komputer, smartfon albo tablet,

  • system Apilo (daw.ErpBox).

Posiadając te trzy elementy można teraz z łatwością przygotować wydruk wysyłkowy, na podstawie, którego zostanie przygotowane zamówienie. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki. Jest to bardzo prosty proces. Wystarczy w systemie Apilo (daw.ErpBox) wejść w zakładkę „magazyn”, a następnie „zamówienia do wysłania” i zeskanować kod wybranego zamówienia. Wówczas automatycznie zostaną pobrane informacje adresowe do formularza nadawania przesyłki.

Podsumowanie

Kody EAN produktów to dowód na to, że jeśli w branży e-commerce nie jesteś na bieżąco – tracisz. Każde nowości i usprawnienia technologiczne, które pojawiają się na rynku zawsze są po coś. Jeśli z nich nie korzystasz, bo nie są obowiązkowe, musisz się zawsze liczyć z tym, że ktoś inny to zrobi i zarobi więcej od ciebie. Warto więc wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Biznes

Regeneracja Turbosprężarki a Poprawa Wydajności Silnika

Turbosprężarka to kluczowy element wielu silników, szczególnie w samochodach o wysokim osiągu. Jej rola polega na zwiększaniu ilości powietrza dostarczanego do silnika, co pozwala na efektywniejsze spalanie i zwiększenie mocy. Jednak, jak każde urządzenie mechaniczne, turbosprężarka może ulec zużyciu i wymagać regeneracji lub naprawy. W tym artykule omówimy, czym jest regeneracja turbosprężarki i w jaki […]

Czytaj dalej
Biznes

Schody drewniane – Wytrzymałość i Trwałość

Czym charakteryzują się schody drewniane i w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej? Schody drewniane to jeden z najtrwalszych i wytrzymałych materiałów, jakie można wybrać do budowy schodów wewnątrz budynków. W tym artykule dowiemy się, dlaczego schody drewniane są tak popularne, jakie są ich zalety i wady, oraz w jakich wnętrzach są najlepszym wyborem. Przygotujcie się […]

Czytaj dalej
Biznes

Kreatywne prezenty: Jak wspierać wyobraźnię dziecka i rozwijać zdolności artystyczne

Dla wielu rodziców i opiekunów znajdowanie idealnych prezentów dla dzieci może być wyzwaniem. Jednak kreatywne prezenty, które stymulują wyobraźnię dziecka i rozwijają jego zdolności artystyczne, mogą być doskonałym wyborem. W tym artykule omówimy, dlaczego kreatywne prezenty są tak ważne, jakie są korzyści z ich dawania oraz przedstawimy kilka inspirujących propozycji. Kreatywność jako klucz do rozwoju […]

Czytaj dalej