Kody EAN produktów i Allegro – co je łączy?

Bez rozwoju w branży e-commerce można łatwo zniknąć.

Dlaczego? Bo świat sprzedaży online nieustannie ewoluuje i trzeba zawsze nadążyć za zmianami, aby biznes przynosił takie rezultaty, jakich oczekujemy. To oznacza m.in., że powinieneś zainwestować w kody EAN produktów, mimo że nie jest to obowiązkowe.

Miliony osób rocznie kupuje na Allegro, dlatego coraz więcej sprzedawców jest tam obecne. To nie dziwi, ponieważ na tego typu platformach najłatwiej znaleźć potencjalnych nabywców towaru. Aby jednak korzystać z dobrodziejstw Allegro, trzeba mieć kody EAN produktów.

Kody EAN produktów – co to jest?

Czym one są? Otóż to nic innego jak kody kreskowe. Ich rolą jest określenie unikalności danego produktu. Prowadząc e-sklep nie musisz mieć kodów EAN, ale sytuacja zmienia się, gdy planujesz sprzedawać na Allegro. Gdy kodów nie posiadasz, korzystanie z platformy jest w zasadzie niemożliwe. Dlaczego? Bo Allegro kody EAN produktów wykorzystuje do sprawdzenia legalności towaru, który trafia do sprzedaży. Ponadto, służą one do weryfikacji czy produkty zostały wytworzone zgodnie z normami unijnymi.

Z tego względu twórcy platformy Apilo (daw.ErpBox) – narzędzia dla e-commerce, które ułatwia zarządzanie sprzedażą online na różnych platformach, stworzyli aktualizacje pod kody EAN, o czym więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: https://apilo.com/pl/kody-ean-produktow-w-erpbox-jak-skorzystac-z-nich-jako-sprzedawca/. Pozwala ona na współpracę Apilo (daw.ErpBox) z dowolnym skanerem kodów, a co za tym idzie, nie trzeba instalować dodatkowych, nierzadko kosztownego oprogramowania.

Co potrzebujesz, aby skorzystać z rozwiązania Apilo (daw.ErpBox) dla kodów EAN?

  • czytnik kodów kreskowych,

  • komputer, smartfon albo tablet,

  • system Apilo (daw.ErpBox).

Posiadając te trzy elementy można teraz z łatwością przygotować wydruk wysyłkowy, na podstawie, którego zostanie przygotowane zamówienie. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki. Jest to bardzo prosty proces. Wystarczy w systemie Apilo (daw.ErpBox) wejść w zakładkę „magazyn”, a następnie „zamówienia do wysłania” i zeskanować kod wybranego zamówienia. Wówczas automatycznie zostaną pobrane informacje adresowe do formularza nadawania przesyłki.

Podsumowanie

Kody EAN produktów to dowód na to, że jeśli w branży e-commerce nie jesteś na bieżąco – tracisz. Każde nowości i usprawnienia technologiczne, które pojawiają się na rynku zawsze są po coś. Jeśli z nich nie korzystasz, bo nie są obowiązkowe, musisz się zawsze liczyć z tym, że ktoś inny to zrobi i zarobi więcej od ciebie. Warto więc wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Biznes

Zabiegi herbicydowe na wiosnę: rozwiązania kontroli chwastów na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy rolnicy zaczynają intensywnie przygotowywać swoje pola do sezonu upraw. Jednym z kluczowych zadań jest kontrola chwastów, które mogą konkurować z roślinami uprawnymi o składniki odżywcze, wodę i światło. Zabiegi herbicydowe odgrywają tutaj istotną rolę, umożliwiając efektywną eliminację chwastów i zapewniając optymalne warunki dla rozwoju roślin uprawnych. Rodzaje chwastów na wiosnę Przed […]

Czytaj dalej
Biznes

Co to jest kolokacja serwerów i jakie przynosi korzyści?

Kolokacja serwerów to usługa, która polega na umieszczeniu sprzętu serwerowego klienta w specjalnie przygotowanym do tego celu centrum danych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą korzystać z zaawansowanej infrastruktury technologicznej bez konieczności inwestowania w własne serwerownie. Kolokacja oferuje nie tylko fizyczne miejsce na sprzęt serwerowy, ale również zapewnia odpowiednie warunki środowiskowe, takie jak kontrolowana temperatura, wilgotność oraz […]

Czytaj dalej
Biznes

Polanica noclegi: znajdź idealne miejsce na wypoczynek!

Pojedź do polanicy-zdroju na niezapomniany wypoczynek! Polanica-Zdrój, malowniczo położone miasteczko w Kotlinie Kłodzkiej, przyciąga turystów swoim urokiem i bogatą ofertą atrakcji. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem spacerów po parkach czy też relaksu w uzdrowiskowych spa, Polanica-Zdrój ma wiele do zaoferowania. Jednak, aby maksymalnie cieszyć się tym wyjątkowym miejscem, ważne jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Wybierz […]

Czytaj dalej