Kody EAN produktów i Allegro – co je łączy?

Bez rozwoju w branży e-commerce można łatwo zniknąć.

Dlaczego? Bo świat sprzedaży online nieustannie ewoluuje i trzeba zawsze nadążyć za zmianami, aby biznes przynosił takie rezultaty, jakich oczekujemy. To oznacza m.in., że powinieneś zainwestować w kody EAN produktów, mimo że nie jest to obowiązkowe.

Miliony osób rocznie kupuje na Allegro, dlatego coraz więcej sprzedawców jest tam obecne. To nie dziwi, ponieważ na tego typu platformach najłatwiej znaleźć potencjalnych nabywców towaru. Aby jednak korzystać z dobrodziejstw Allegro, trzeba mieć kody EAN produktów.

Kody EAN produktów – co to jest?

Czym one są? Otóż to nic innego jak kody kreskowe. Ich rolą jest określenie unikalności danego produktu. Prowadząc e-sklep nie musisz mieć kodów EAN, ale sytuacja zmienia się, gdy planujesz sprzedawać na Allegro. Gdy kodów nie posiadasz, korzystanie z platformy jest w zasadzie niemożliwe. Dlaczego? Bo Allegro kody EAN produktów wykorzystuje do sprawdzenia legalności towaru, który trafia do sprzedaży. Ponadto, służą one do weryfikacji czy produkty zostały wytworzone zgodnie z normami unijnymi.

Z tego względu twórcy platformy Apilo (daw.ErpBox) – narzędzia dla e-commerce, które ułatwia zarządzanie sprzedażą online na różnych platformach, stworzyli aktualizacje pod kody EAN, o czym więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: https://apilo.com/pl/kody-ean-produktow-w-erpbox-jak-skorzystac-z-nich-jako-sprzedawca/. Pozwala ona na współpracę Apilo (daw.ErpBox) z dowolnym skanerem kodów, a co za tym idzie, nie trzeba instalować dodatkowych, nierzadko kosztownego oprogramowania.

Co potrzebujesz, aby skorzystać z rozwiązania Apilo (daw.ErpBox) dla kodów EAN?

  • czytnik kodów kreskowych,

  • komputer, smartfon albo tablet,

  • system Apilo (daw.ErpBox).

Posiadając te trzy elementy można teraz z łatwością przygotować wydruk wysyłkowy, na podstawie, którego zostanie przygotowane zamówienie. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki. Jest to bardzo prosty proces. Wystarczy w systemie Apilo (daw.ErpBox) wejść w zakładkę „magazyn”, a następnie „zamówienia do wysłania” i zeskanować kod wybranego zamówienia. Wówczas automatycznie zostaną pobrane informacje adresowe do formularza nadawania przesyłki.

Podsumowanie

Kody EAN produktów to dowód na to, że jeśli w branży e-commerce nie jesteś na bieżąco – tracisz. Każde nowości i usprawnienia technologiczne, które pojawiają się na rynku zawsze są po coś. Jeśli z nich nie korzystasz, bo nie są obowiązkowe, musisz się zawsze liczyć z tym, że ktoś inny to zrobi i zarobi więcej od ciebie. Warto więc wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Biznes

Miejsce do którego trafiają stare lodówki

Być może i ty masz w domu w tej chwili przedmiot z którym tak naprawdę nie wiesz co powinieneś zrobić. I być może także zastanawiasz się nad tym czy na krajowym rynku są prawdziwi profesjonaliści którzy go od ciebie odbiorą. Czy już wiesz o jakim konkretnie produkcie gospodarstwa domowego mówimy? Czy wiesz już co mamy […]

Czytaj dalej
Biznes

Sprawy prywatne i biznesowe, jakimi zajmuje się prywatny detektyw

Jeśli chodzi o biznes i powody, dla których potrzebujesz usług prywatnego detektywa, żadna sprawa nie jest taka sama, dlatego warto wybrać doświadczone i kompetentne biuro detektywistyczne. Niezależnie od tego, czy jest to lokalizowanie osoby, dochodzenie w sprawie oszustwa, czy badanie przeszłości i majątku osoby, prywatny detektyw zbierze wymagane dowody i informacje. Wybierz detektywa z doświadczeniem […]

Czytaj dalej
Biznes

Na co zwracać uwagę przy wyborze przedłużaczy?

Obecnie ciężko jest normalnie żyć i funkcjonować na co dzień, bez posiadania dostępu do różnorodnych urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Istnieje bowiem wiele typów sprzętu zasilanego prądem, a kwestią bardzo ważną jest zwrócenie uwagi na dostarczanie do nich energii elektrycznej za pomocą różnorodnych przewodów i kabli. Spora różnorodność sprzętów elektrycznych sprawia, że w naszym kraju popularne […]

Czytaj dalej