Kody EAN produktów i Allegro – co je łączy?

Bez rozwoju w branży e-commerce można łatwo zniknąć.

Dlaczego? Bo świat sprzedaży online nieustannie ewoluuje i trzeba zawsze nadążyć za zmianami, aby biznes przynosił takie rezultaty, jakich oczekujemy. To oznacza m.in., że powinieneś zainwestować w kody EAN produktów, mimo że nie jest to obowiązkowe.

Miliony osób rocznie kupuje na Allegro, dlatego coraz więcej sprzedawców jest tam obecne. To nie dziwi, ponieważ na tego typu platformach najłatwiej znaleźć potencjalnych nabywców towaru. Aby jednak korzystać z dobrodziejstw Allegro, trzeba mieć kody EAN produktów.

Kody EAN produktów – co to jest?

Czym one są? Otóż to nic innego jak kody kreskowe. Ich rolą jest określenie unikalności danego produktu. Prowadząc e-sklep nie musisz mieć kodów EAN, ale sytuacja zmienia się, gdy planujesz sprzedawać na Allegro. Gdy kodów nie posiadasz, korzystanie z platformy jest w zasadzie niemożliwe. Dlaczego? Bo Allegro kody EAN produktów wykorzystuje do sprawdzenia legalności towaru, który trafia do sprzedaży. Ponadto, służą one do weryfikacji czy produkty zostały wytworzone zgodnie z normami unijnymi.

Z tego względu twórcy platformy Apilo (daw.ErpBox) – narzędzia dla e-commerce, które ułatwia zarządzanie sprzedażą online na różnych platformach, stworzyli aktualizacje pod kody EAN, o czym więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: https://apilo.com/pl/kody-ean-produktow-w-erpbox-jak-skorzystac-z-nich-jako-sprzedawca/. Pozwala ona na współpracę Apilo (daw.ErpBox) z dowolnym skanerem kodów, a co za tym idzie, nie trzeba instalować dodatkowych, nierzadko kosztownego oprogramowania.

Co potrzebujesz, aby skorzystać z rozwiązania Apilo (daw.ErpBox) dla kodów EAN?

  • czytnik kodów kreskowych,

  • komputer, smartfon albo tablet,

  • system Apilo (daw.ErpBox).

Posiadając te trzy elementy można teraz z łatwością przygotować wydruk wysyłkowy, na podstawie, którego zostanie przygotowane zamówienie. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki. Jest to bardzo prosty proces. Wystarczy w systemie Apilo (daw.ErpBox) wejść w zakładkę „magazyn”, a następnie „zamówienia do wysłania” i zeskanować kod wybranego zamówienia. Wówczas automatycznie zostaną pobrane informacje adresowe do formularza nadawania przesyłki.

Podsumowanie

Kody EAN produktów to dowód na to, że jeśli w branży e-commerce nie jesteś na bieżąco – tracisz. Każde nowości i usprawnienia technologiczne, które pojawiają się na rynku zawsze są po coś. Jeśli z nich nie korzystasz, bo nie są obowiązkowe, musisz się zawsze liczyć z tym, że ktoś inny to zrobi i zarobi więcej od ciebie. Warto więc wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Biznes

Druk 3D w produkcji elementów dekoracyjnych do teatrów – jak to działa?

Druk 3D stał się narzędziem, które może być wykorzystane w różnych dziedzinach życia, a jedną z nich jest produkcja elementów dekoracyjnych do teatrów. Ten rodzaj druku umożliwia tworzenie elementów, które mogą mieć niestandardowe kształty, a co za tym idzie, wzbogacają scenografię spektaklu. Proces tworzenia trójwymiarowych elementów zaczyna się od stworzenia projektu w oprogramowaniu CAD, który […]

Czytaj dalej
Biznes

5 najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie strony w 2023 roku

Pozycjonowanie stron internetowych to dziedzina, która z roku na rok staje się coraz bardziej skomplikowana. Aby osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, należy uwzględniać wiele czynników. W tym artykule omówimy pięć najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie strony w 2023 roku. 1. Jakość treści Jakość treści to jeden z kluczowych czynników wpływających na pozycjonowanie strony w […]

Czytaj dalej
Biznes

Gdzie szukać porządnych kursów maturalnych?

Porządne kursy maturalne można znaleźć na różnych platformach edukacyjnych, stronach internetowych szkół i ośrodków szkoleniowych, w placówkach prywatnych oraz w szkołach językowych i kursach przygotowujących do egzaminów. Warto również poszukać opinii i rekomendacji od znajomych lub rodzin, którzy mieli już doświadczenie z kursami maturalnymi. Ogólnie opcji poszukiwania takich kursów jest bardzo wiele, więc nikt nie […]

Czytaj dalej