Kody EAN produktów i Allegro – co je łączy?

Bez rozwoju w branży e-commerce można łatwo zniknąć.

Dlaczego? Bo świat sprzedaży online nieustannie ewoluuje i trzeba zawsze nadążyć za zmianami, aby biznes przynosił takie rezultaty, jakich oczekujemy. To oznacza m.in., że powinieneś zainwestować w kody EAN produktów, mimo że nie jest to obowiązkowe.

Miliony osób rocznie kupuje na Allegro, dlatego coraz więcej sprzedawców jest tam obecne. To nie dziwi, ponieważ na tego typu platformach najłatwiej znaleźć potencjalnych nabywców towaru. Aby jednak korzystać z dobrodziejstw Allegro, trzeba mieć kody EAN produktów.

Kody EAN produktów – co to jest?

Czym one są? Otóż to nic innego jak kody kreskowe. Ich rolą jest określenie unikalności danego produktu. Prowadząc e-sklep nie musisz mieć kodów EAN, ale sytuacja zmienia się, gdy planujesz sprzedawać na Allegro. Gdy kodów nie posiadasz, korzystanie z platformy jest w zasadzie niemożliwe. Dlaczego? Bo Allegro kody EAN produktów wykorzystuje do sprawdzenia legalności towaru, który trafia do sprzedaży. Ponadto, służą one do weryfikacji czy produkty zostały wytworzone zgodnie z normami unijnymi.

Z tego względu twórcy platformy Apilo (daw.ErpBox) – narzędzia dla e-commerce, które ułatwia zarządzanie sprzedażą online na różnych platformach, stworzyli aktualizacje pod kody EAN, o czym więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: https://apilo.com/pl/kody-ean-produktow-w-erpbox-jak-skorzystac-z-nich-jako-sprzedawca/. Pozwala ona na współpracę Apilo (daw.ErpBox) z dowolnym skanerem kodów, a co za tym idzie, nie trzeba instalować dodatkowych, nierzadko kosztownego oprogramowania.

Co potrzebujesz, aby skorzystać z rozwiązania Apilo (daw.ErpBox) dla kodów EAN?

  • czytnik kodów kreskowych,

  • komputer, smartfon albo tablet,

  • system Apilo (daw.ErpBox).

Posiadając te trzy elementy można teraz z łatwością przygotować wydruk wysyłkowy, na podstawie, którego zostanie przygotowane zamówienie. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki. Jest to bardzo prosty proces. Wystarczy w systemie Apilo (daw.ErpBox) wejść w zakładkę „magazyn”, a następnie „zamówienia do wysłania” i zeskanować kod wybranego zamówienia. Wówczas automatycznie zostaną pobrane informacje adresowe do formularza nadawania przesyłki.

Podsumowanie

Kody EAN produktów to dowód na to, że jeśli w branży e-commerce nie jesteś na bieżąco – tracisz. Każde nowości i usprawnienia technologiczne, które pojawiają się na rynku zawsze są po coś. Jeśli z nich nie korzystasz, bo nie są obowiązkowe, musisz się zawsze liczyć z tym, że ktoś inny to zrobi i zarobi więcej od ciebie. Warto więc wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Biznes

Możliwości zakupu różnych dekoracyjnych elementów szklanych

Akcesoria i elementy o charakterze dekoracyjnym, jak również funkcjonalnym, które bazują na szkle są bardzo popularne wśród wielu osób na terenie naszego kraju. Nikt nie powinien się tym dziwić, ponieważ są one bardzo solidne, prezentują się estetycznie i spełniają różnorodne zadania o charakterze dekoracyjnym. Oznacza to, że wielu ludzi podejmuje decyzję związaną z poszukiwaniem interesujących […]

Czytaj dalej
Biznes

Rodzaje sprzętu do prania tapicerki samochodowej?

Tkaniny tapicerskie są materiałami dość szeroko wykorzystywanymi w domach i mieszkaniach, a także w wielu innych miejscach. Ich popularność jest całkiem spora w przypadku pojazdów mechanicznych. Materiały te pokrywają bowiem fotele i kanapy w samochodach zapewniając w ten sposób odpowiednią estetykę wnętrza, wysoki komfort oraz ochronę wnętrza kanap i foteli w autach. Oczywiście w wyniku […]

Czytaj dalej
Biznes

Co powinno się wiedzieć o płytkach przeznaczonych do kuchni?

Do szerokiego grona istotnych pomieszczeń znajdujących się w domach, mieszkaniach oraz innych lokalizacjach, należy bez wątpienia zaliczyć kuchnie. To w tych miejscach przygotowuje się różne posiłki. Poza tym często w mniejszych domach kuchnie są połączone z jadalniami, w których możliwe jest spokojne spożywanie przygotowanych posiłków. Ważną kwestią jest zapewnienie w takich miejscach ciekawego wyglądu i […]

Czytaj dalej