Czy wymiana euro w Internecie jest bezpieczna?

Euro to obecnie jedna z najważniejszych i najpopularniejszych walut. Najtaniej kupimy ją w Internecie. Serwisy wymiany pieniędzy online działają 24h/7, co daje wygodę, że europejską walutę możemy nabyć w każdej chwili. Czy taka transakcja online jest bezpieczna?

Obecnie euro jest oficjalnym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Posługuje się nią również Andora, Monako, San Marino, Watykan oraz dwa państwa, które postanowiły przyjąć ją jako swoją walutę bez stosownej umowy z UE – Czarnogóra i Kosowo. Za emisję euro i ochronę siły nabywczej odpowiedzialny jest Europejski Bank Centralny. Odpowiada on między innymi za prowadzenie polityki pieniężnej, w tym ustalanie stóp procentowych, nadzorowanie systemów bankowych państw członkowskich oraz za zapobieganie fałszerstwom banknotów.

 

Spośród trzech rodzajów instytucji: banków, kantorów stacjonarnych i kantorów online, euro najtaniej wymienimy w tych ostatnich. Transakcje wymiany dokonywane są online, za pośrednictwem strony www oraz bankowości elektronicznej. Proces jest całkowicie bezgotówkowy. Warto podkreślić, że spready walutowe, czyli różnica między kursem sprzedaży waluty, a kursem jej zakupu, są tu najmniejsze. Najprościej mówiąc, dodatkowe koszty związane z wymianą waluty – zarówno marża instytucji, jak i prowizja za przeprowadzenie transakcji, w kantorze internetowym jest nawet o kilka groszy niższa niż w placówce bankowej. Przy zakupie większej ilości euro, kwota jaką oszczędzamy może więc być znacząca już od pierwszej operacji. Oszczędność to jednak nie wszystko. Kantory online dają swoim użytkownikom dostęp do czasowych promocji, a także, w przypadku większej ilości wymiany euro, można negocjować jego kurs. To się naprawdę opłaca.

 

Zanim przystąpimy do transakcji warto wybrać odpowiedni kantor i sprawdzić czy jest on bezpieczny. Można to zrobić samemu w kilka minut. Platformy online podlegają specjalnym ustawom i zapewniają bankowy stopień bezpieczeństwa. Serwisy są szyfrowane i zabezpieczone protokołem SSL (o czym świadczy symbol kłódki przy pasku w adresie strony www). Warto także sprawdzić dane zwracając uwagę na elementy takie jak: NIP, KRS, czy REGON. Wiarygodność podnoszą dodatkowo opinie dotychczasowych użytkowników. To bezcenna wiedza, jaką można nabyć w kilka sekund. Opinie na temat procesu wymiany, czasu i obsługi klienta pomogą nam zdecydować w wyborze odpowiedniej e-placówki, w której będziemy mogli kupić euro. Nie zagrożona wymiana euro w Internecie oznacza także poważne podejście przez serwis do ochrony danych osobowych, danych transakcyjnych oraz stosowanie procedur zwiększających prawdopodobieństwo, że dany e-kantor dba o bezpieczeństwo swoich klientów. Najbezpieczniejsze kantory online  nie ukrywają swojej historii. Pierwsze placówki wymiany walut powstały w 2009 roku, a od 2011 nastąpił przełom w ich rozwoju. Jeśli więc serwis chwali się swoim długoletnim doświadczeniem na rynku, można na nim polegać. Można je też zweryfikować na portalu https://beautifulpoland.eu gdzie mamy mnóstwo informacji obejmujących kantory internetowe w Polsce.

 

Kantor internetowy dobrykantor.pl jest idealnym rozwiązaniem dla wielu osób. Niezależnie czy pracujesz za granicą, oszczędzasz w obcym kapitale, zarabiasz na walutach, posiadasz kredyt w euro, wysyłasz europejską walutę rodzinie, czy prowadzisz międzynarodowe transakcje, korzystanie z platformy online do wymiany pieniędzy będzie dla Ciebie tanim, dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Źródło: https://zlotogotowka.pl/

Finanse

Proces zakładania firmy w UK

Zakładanie firmy w UK to proces, który wymaga od przedsiębiorcy dokładnej wiedzy o wymaganiach i procedurach prawnych. W artykule tym omówimy kroki, jakie należy podjąć w celu założenia firmy w UK oraz wymagania prawne, jakie należy spełnić. Wybór formy prawnej Pierwszym krokiem w zakładaniu firmy w UK jest wybór formy prawnej, w jakiej przedsiębiorca chce […]

Czytaj dalej
Finanse

Czy refinansowanie pożyczek jest zgodne z prawem?

W życiu każdego człowieka mogą pojawić się wszelakie sytuacje. Nierzadko nawet najrozsądniejsze gospodarowanie budżetem domowym może sprawić, że pojawiają się kłopoty finansowe. Trudno w takim przypadku terminowo wywiązać się z zadłużenie. Z tego powodu w Polsce pojawia się wiele przedsiębiorstw, które działają w sektorze pozabankowym i oferuję refinansowanie pożyczki. Celem jest uniknięcie przykrych konsekwencji z […]

Czytaj dalej
Finanse

Kredyty dla firm zadłużonych

Banki oferują obecnie kredyty dla firm, które znalazły się z różnych powodów w złej sytuacji finansowej. Niektóre z nich mogą odczuwać nadal skutki pandemii, ograniczenia działalności w niektórych gałęziach gospodarki. Będą to problemy z bieżącymi płatnościami, wypłatami dla pracowników. Możemy także zalegać z płatnościami za media, wynajem lokalu czy też spóźniamy się z płatnościami podatkowymi. […]

Czytaj dalej