Jak pozbyć się insektów z upraw?

Ochrona roślin wymaga rozpoznania zagrożeń jakie wiążą się z danym gatunkiem, możemy spotkać różnego typu chwasty, insekty czy też grzyby.

W przypadku chwastów identyfikacja jest dość łatwa, możemy rozpoznać różne rodzaje zastosować herbicydy selektywne, które szybko usuną niepożądane rośliny. W przypadku chorób grzybiczych i występowania insektów powinniśmy obserwować łodygi oraz liście, często w przypadku insektów mogą pojawić się charakterystyczne ubytki na łodygach oraz liściach rośliny.

Jak pozbyć się insektów z upraw?

Insektycyd Los Ovados 200 SE przeciwko stonce i mszycom

Insektycydy możemy stosować w postaci oprysków, są to związki, które zabijają larwy czy też bardziej rozwinięte osobniki zagrażające uprawie. W ten sposób możemy usuwać pasożyty na całych połaciach upraw, które często występują w przypadku uprawy zbóż, tytoniu, jak również innych roślin uprawnych. Mogą być to insektycydy kontaktowe, które będą działały na owady przez naskórek czy też insektycydy gazowe, które będą wdychane przez szkodniki. Wyróżnia się także insektycydy żołądkowe, które będą działały negatywnie po spożyciu rośliny, która została opryskane preparatem.

Jednym z bardzo skutecznych preparatów przeciwko insektom oraz owadom jest środek Los Ovados 200 SE, jest to insektycyd w formie zawiesiny, którą mieszamy z wodą, w odpowiednich proporcjach następnie stosujemy w postaci oprysku. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które radzi sobie z insektami występujących w ziemniaku, rzepaku ozimym, wiśniach, czereśniach oraz jabłoniach. Może bardzo skutecznie usuwać stonkę ziemniaczaną, mszyce, muszki owocówki, które mogą wyrządzić duże szkody w uprawach. Środek Los Ovados 200 SE powinien być stosowany według zaleceń producenta, opryski powinny być wykonywane przed zbiorami w pewnym okresie karencji, który może wynosić od 3 do 14 dni.

Środek Los Ovados 200 SE zawiera substancje czynną acetamipryd, która pozwala na unieszkodliwienie dużych populacji szkodników. Należy zastosować środek w odpowiednich dawkach, ważny jest także termin, okres larwalny insektów, kiedy wyrządzają one najwięcej szkód, więcej informacji uzyskamy na stronie https://innvigo.com/los-ovados-200-se/. Często opryski wykonuje się wiosną, aby zapobiegać namnażaniu insektów, mogą być to także opryski prewencyjne, które stosuje się aby usuwać jajeczka, które mogą zimować w glebie.

Biznes

Jak Naprawić Internet?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twój internet przestał działać w najmniej odpowiednim momencie? Wszyscy byliśmy tam – frustracja, złość i bezradność. Ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się, jak naprawić problemy z internetem i cieszyć się płynnym, nieprzerwanym połączeniem. Oto kilka prostych i skutecznych sposobów, które sprawią, że Twój internet znów będzie […]

Czytaj dalej
Biznes Pozostałe

Subskrypcje – zalety wdrożenia tej usługi

Wprowadzenie modelu subskrypcji do oferty firmy to strategiczna decyzja, która przynosi korzyści zarówno klientom, jak i przedsiębiorstwu. Subskrypcja umożliwia budowanie trwałych i wartościowych relacji z klientami, stawiając ich zadowolenie w centrum uwagi. Dla przedsiębiorstwa, regularne i przewidywalne przychody są kluczowym atutem tego modelu. W obecnych czasach, kiedy strategie sprzedażowe ewoluują w kierunku większej personalizacji i […]

Czytaj dalej
Prawo

Odszkodowania – profesjonalna pomoc prawna w białymstoku

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co zrobić w przypadku wypadku, który nie był Waszą winą? W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalnych prawników, którzy pomogą Wam uzyskać odszkodowanie. W Białymstoku znajdziecie wiele kancelarii specjalizujących się w tego rodzaju sprawach. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? O tym wszystkim dowiecie się w poniższym artykule. Co to […]

Czytaj dalej