Jak pozbyć się insektów z upraw?

Ochrona roślin wymaga rozpoznania zagrożeń jakie wiążą się z danym gatunkiem, możemy spotkać różnego typu chwasty, insekty czy też grzyby.

W przypadku chwastów identyfikacja jest dość łatwa, możemy rozpoznać różne rodzaje zastosować herbicydy selektywne, które szybko usuną niepożądane rośliny. W przypadku chorób grzybiczych i występowania insektów powinniśmy obserwować łodygi oraz liście, często w przypadku insektów mogą pojawić się charakterystyczne ubytki na łodygach oraz liściach rośliny.

Jak pozbyć się insektów z upraw?

Insektycyd Los Ovados 200 SE przeciwko stonce i mszycom

Insektycydy możemy stosować w postaci oprysków, są to związki, które zabijają larwy czy też bardziej rozwinięte osobniki zagrażające uprawie. W ten sposób możemy usuwać pasożyty na całych połaciach upraw, które często występują w przypadku uprawy zbóż, tytoniu, jak również innych roślin uprawnych. Mogą być to insektycydy kontaktowe, które będą działały na owady przez naskórek czy też insektycydy gazowe, które będą wdychane przez szkodniki. Wyróżnia się także insektycydy żołądkowe, które będą działały negatywnie po spożyciu rośliny, która została opryskane preparatem.

Jednym z bardzo skutecznych preparatów przeciwko insektom oraz owadom jest środek Los Ovados 200 SE, jest to insektycyd w formie zawiesiny, którą mieszamy z wodą, w odpowiednich proporcjach następnie stosujemy w postaci oprysku. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które radzi sobie z insektami występujących w ziemniaku, rzepaku ozimym, wiśniach, czereśniach oraz jabłoniach. Może bardzo skutecznie usuwać stonkę ziemniaczaną, mszyce, muszki owocówki, które mogą wyrządzić duże szkody w uprawach. Środek Los Ovados 200 SE powinien być stosowany według zaleceń producenta, opryski powinny być wykonywane przed zbiorami w pewnym okresie karencji, który może wynosić od 3 do 14 dni.

Środek Los Ovados 200 SE zawiera substancje czynną acetamipryd, która pozwala na unieszkodliwienie dużych populacji szkodników. Należy zastosować środek w odpowiednich dawkach, ważny jest także termin, okres larwalny insektów, kiedy wyrządzają one najwięcej szkód, więcej informacji uzyskamy na stronie https://innvigo.com/los-ovados-200-se/. Często opryski wykonuje się wiosną, aby zapobiegać namnażaniu insektów, mogą być to także opryski prewencyjne, które stosuje się aby usuwać jajeczka, które mogą zimować w glebie.

Biznes

Odzież ochronna i reklamowa

Odzież reklamowa może być bardzo skutecznym sposobem promocji firmy, możemy wykorzystać ją podczas wprowadzenia na rynek nowych produktów, konferencji, targów branżowych. Zaletą jest możliwość zakupienia dużej ilości koszulek, czapek, kurtek reklamowych. Wybieramy odpowiedni kolor, nadruk jaki znajdzie się na odzieży, może być również bardzo wytrzymały haft. Polary z logo Odzież promocyjna to ubrania spersonalizowane, najczęściej […]

Czytaj dalej

Jak przeanalizować ofertę kredytową banku?

Osoby, które decydują się na kredyt, powinny porównać oferty wielu różnych banków. Często na stronach internetowych możemy znaleźć informacje na temat oprocentowania pożyczki, wolnego czasu na spłatę, jednak nie zawsze są to wszystkie informacje, które powinny zainteresować kredytobiorcę. Niektóre opłaty naliczane są przy przyznawaniu kredytu, może być to także ubezpieczenie, zatem całkowita kwota do spłaty […]

Czytaj dalej
Biznes

Rodzaje wewnętrznych konstrukcji szklanych

W nowoczesnym budownictwie wykorzystuje się bardzo wiele rodzajów elementów, a także konstrukcji wykonywanych z różnego typu materiałów. Coraz częściej producenci i sprzedawcy sięgają po szkło, które potrafi spełniać liczne wymagania praktyczne, jak również dekoracyjne. Z hartowanych i specjalnie przystosowywanych materiałów szklanych możliwe jest wykonywanie wielu elementów spełniających zadania praktyczne, jak również dekoracyjne. Warto dowiedzieć się […]

Czytaj dalej