Jak pozbyć się insektów z upraw?

Ochrona roślin wymaga rozpoznania zagrożeń jakie wiążą się z danym gatunkiem, możemy spotkać różnego typu chwasty, insekty czy też grzyby.

W przypadku chwastów identyfikacja jest dość łatwa, możemy rozpoznać różne rodzaje zastosować herbicydy selektywne, które szybko usuną niepożądane rośliny. W przypadku chorób grzybiczych i występowania insektów powinniśmy obserwować łodygi oraz liście, często w przypadku insektów mogą pojawić się charakterystyczne ubytki na łodygach oraz liściach rośliny.

Jak pozbyć się insektów z upraw?

Insektycyd Los Ovados 200 SE przeciwko stonce i mszycom

Insektycydy możemy stosować w postaci oprysków, są to związki, które zabijają larwy czy też bardziej rozwinięte osobniki zagrażające uprawie. W ten sposób możemy usuwać pasożyty na całych połaciach upraw, które często występują w przypadku uprawy zbóż, tytoniu, jak również innych roślin uprawnych. Mogą być to insektycydy kontaktowe, które będą działały na owady przez naskórek czy też insektycydy gazowe, które będą wdychane przez szkodniki. Wyróżnia się także insektycydy żołądkowe, które będą działały negatywnie po spożyciu rośliny, która została opryskane preparatem.

Jednym z bardzo skutecznych preparatów przeciwko insektom oraz owadom jest środek Los Ovados 200 SE, jest to insektycyd w formie zawiesiny, którą mieszamy z wodą, w odpowiednich proporcjach następnie stosujemy w postaci oprysku. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które radzi sobie z insektami występujących w ziemniaku, rzepaku ozimym, wiśniach, czereśniach oraz jabłoniach. Może bardzo skutecznie usuwać stonkę ziemniaczaną, mszyce, muszki owocówki, które mogą wyrządzić duże szkody w uprawach. Środek Los Ovados 200 SE powinien być stosowany według zaleceń producenta, opryski powinny być wykonywane przed zbiorami w pewnym okresie karencji, który może wynosić od 3 do 14 dni.

Środek Los Ovados 200 SE zawiera substancje czynną acetamipryd, która pozwala na unieszkodliwienie dużych populacji szkodników. Należy zastosować środek w odpowiednich dawkach, ważny jest także termin, okres larwalny insektów, kiedy wyrządzają one najwięcej szkód, więcej informacji uzyskamy na stronie https://innvigo.com/los-ovados-200-se/. Często opryski wykonuje się wiosną, aby zapobiegać namnażaniu insektów, mogą być to także opryski prewencyjne, które stosuje się aby usuwać jajeczka, które mogą zimować w glebie.

Biznes

Z którym komornikiem nawiązaliście już kontakt?

Usługi komornicze dla wielu Polaków są niestety czymś jak najbardziej mało przyjemnym. My to rozumiemy i nikomu z was nie życzymy naprawdę żebyście znaleźli się jak to się potocznie mówi po którejkolwiek ze stron komorniczej barykady. Może jednak także i ty sam już w tej chwili szukasz na krajowym rynku jak najbardziej odpowiedniej dla siebie […]

Czytaj dalej
Biznes

Chwasty to poważny problem naszych upraw

Chwasty są od zawsze wskazywane jako poważny problem naszych upraw roślin hodowlanych, jednocześnie doprowadzają one do sytuacji, kiedy wraz z ich rozwojem dochodzą jeszcze grzyby oraz insekty, które mogą mocno zniszczyć plony. Oczywiste jest, że nie możemy stać biernie w momencie, kiedy zachodzi potrzeba nie tylko ich wyeliminowania, gdy już występują, ale też odchwaszczenia gleby […]

Czytaj dalej
Biznes

Wsparcie PFRON dla osób niepełnosprawnych

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, mogą liczyć na dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób PFRON stara się wspierać osoby niepełnosprawne, tworzyć nowe miejsca pracy, które będą przystosowane do stopnia niepełnosprawności. Tego rodzaju aktywacja osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna, osoby niepełnosprawne mogą podjąć pracę, spełniać się zawodowo, pracodawca natomiast otrzymuje z funduszu […]

Czytaj dalej