Pompa ciepła – jedno urządzenie, wiele możliwości! Poznaj jej zalety

Pompa ciepła – do niedawna szerzej nie znana dziś chętnie instalowana przez wielu inwestorów – to jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań służących do ogrzewania budynków.

Dowiedz się jakie daje możliwości! Piec zasypowy, kocioł pelletowy, piec gazowy kondensacyjny czy ogrzewanie elektryczne – sposobów ogrzewania domu jest wiele jednak najbardziej ekologicznym, ekonomicznym i najbardziej komfortowym w użytkowaniu jest zdecydowanie pompa ciepła. Wykorzystuje ona bowiem energię… z powietrza! Jak to robi?

Pompa ciepła – zasada działania

Pompy ciepła mogą być powietrzne, gruntowe i wodne, w zależności od tego z jakiego źródła pobierają energię. W zależności od tego różnią się nieco pod względem technologii, cen oraz sposobu i wymogów prawnych dotyczących montażu.
Jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła są one najłatwiejsze w instalacji. By wykorzystać ciepło z otoczenia wymagają one niewielkiej mocy elektrycznej – jedynie do napędu procesów i działania.

Ich działanie jest bardzo zbliżone do działania… lodówki. Lodówka usuwa jednak ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz. Pompa zaś usuwa ciepło z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje ciepło do domu wykorzystuje zasadę fizyczną, tzw. efekt Joule’a-Thomsona.

#

Pompy ciepła – dlaczego warto ją zainstalować?

Pompa jest niezwykle szybka i prosta w montażu. Jej instalacja sprowadza się jedynie do połączenia jednostki zewnętrznej z hydromodułem za pomocą dedykowanego przewodu elektrycznego. Kolejnym krokiem jest wpięcie hydromodułu do gniazdka wtykowego. Dzięki temu ryzyko popełniania błędów przy montażu jest zmniejszone do minimum.

Warto wiedzieć, że pompach ciepła oferowanych przez doświadczone firmy takie jak Defro stosuje się naturalne czynniki r290 – propan. Jego znakomite właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP zaś im wyższy COP tym niższe opłaty za ogrzewanie! Zastosowany czynnik jest też neutralny dla warstwy ozonowej i jest jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych na rynku. Pompy ciepła dostępne są na defro.pl/k,85,pompy-ciepla.html.
Co ciekawe, pompy ciepła można podłączyć pod istniejącą instalację fotowoltaiczną dzięki czemu zyska ona w tani sposób energię elektryczną potrzebną do pracy.
Za pomocą pompy można nie tylko ogrzewać budynek w zimie, ale także chłodzić go latem dzięki czemu oszczędzamy na montażu klimatyzacji.
Niezaprzeczalną zaletą pompy ciepła jest to, że można otrzymać dofinansowanie na jej zakup oraz montaż w programie Czyste Powietrze. Można również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.
Powietrzne pompy ciepła są ponadto ciche i nie zajmują wiele miejsca. Mogą ogrzać nie tylko budynek, ale także wodę użytkową. Ich obsługa, gdy chcemy zmienić dane parametry, jest prosta i intuicyjna, a satysfakcja niemal gwarantowana. Okazuje się bowiem, że gdy są prawidłowo zamontowane pracują niezawodnie, a ponad 95 proc. klientów, którzy je nabyli nie chcieliby stosować innego rozwiązania!

Biznes

Regeneracja Turbosprężarki a Poprawa Wydajności Silnika

Turbosprężarka to kluczowy element wielu silników, szczególnie w samochodach o wysokim osiągu. Jej rola polega na zwiększaniu ilości powietrza dostarczanego do silnika, co pozwala na efektywniejsze spalanie i zwiększenie mocy. Jednak, jak każde urządzenie mechaniczne, turbosprężarka może ulec zużyciu i wymagać regeneracji lub naprawy. W tym artykule omówimy, czym jest regeneracja turbosprężarki i w jaki […]

Czytaj dalej
Biznes

Schody drewniane – Wytrzymałość i Trwałość

Czym charakteryzują się schody drewniane i w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej? Schody drewniane to jeden z najtrwalszych i wytrzymałych materiałów, jakie można wybrać do budowy schodów wewnątrz budynków. W tym artykule dowiemy się, dlaczego schody drewniane są tak popularne, jakie są ich zalety i wady, oraz w jakich wnętrzach są najlepszym wyborem. Przygotujcie się […]

Czytaj dalej
Biznes

Kreatywne prezenty: Jak wspierać wyobraźnię dziecka i rozwijać zdolności artystyczne

Dla wielu rodziców i opiekunów znajdowanie idealnych prezentów dla dzieci może być wyzwaniem. Jednak kreatywne prezenty, które stymulują wyobraźnię dziecka i rozwijają jego zdolności artystyczne, mogą być doskonałym wyborem. W tym artykule omówimy, dlaczego kreatywne prezenty są tak ważne, jakie są korzyści z ich dawania oraz przedstawimy kilka inspirujących propozycji. Kreatywność jako klucz do rozwoju […]

Czytaj dalej