Proces zakładania firmy w UK

Zakładanie firmy w UK to proces, który wymaga od przedsiębiorcy dokładnej wiedzy o wymaganiach i procedurach prawnych.

W artykule tym omówimy kroki, jakie należy podjąć w celu założenia firmy w UK oraz wymagania prawne, jakie należy spełnić.

Wybór formy prawnej

Pierwszym krokiem w zakładaniu firmy w UK jest wybór formy prawnej, w jakiej przedsiębiorca chce prowadzić swoją działalność. W Wielkiej Brytanii najpopularniejsze formy to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Limited Liability Company), spółka jawna (General Partnership) oraz spółka komandytowa (Limited Partnership).

Wybór nazwy firmy

Kolejnym krokiem jest wybór nazwy firmy. Nazwa ta powinna być oryginalna i nie powinna być podobna do nazw innych firm działających w branży. Przedsiębiorca powinien także upewnić się, że nazwa firmy nie jest zarejestrowana jako znak towarowy.

Rejestracja firmy

Po wyborze formy prawnej i nazwy firmy, przedsiębiorca musi dokonać rejestracji firmy w Companies House. Rejestracja ta obejmuje m.in. podanie informacji o nazwie firmy, adresie siedziby, udziałowcach oraz dyrektorach.

Proces zakładania firmy w UK

Wybór dyrektora i udziałowców

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest wybranie co najmniej jednego dyrektora oraz jednego udziałowca. Dyrektor musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii. Udziałowcy mogą być zarówno osobami fizycznymi, jak i prawnymi.

Rejestracja podatku VAT i CIT

Po rejestracji firmy w Companies House, przedsiębiorca musi zarejestrować swoją firmę w HM Revenue & Customs w celu uzyskania numeru podatku VAT i CIT. Rejestracja ta umożliwia przedsiębiorcy prowadzenie legalnej działalności i rozliczanie podatków.

Uzyskanie wymaganych pozwoleń

W niektórych branżach konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń przed rozpoczęciem działalności. Przykładem może być uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności w branży finansowej lub medycznej.

Zakładanie firmy w UK to proces, który wymaga od przedsiębiorcy dokładnej wiedzy o wymaganiach i procedurach prawnych. Szczegółowych informacji można uzyskać tutaj https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/.

Finanse

Czy refinansowanie pożyczek jest zgodne z prawem?

W życiu każdego człowieka mogą pojawić się wszelakie sytuacje. Nierzadko nawet najrozsądniejsze gospodarowanie budżetem domowym może sprawić, że pojawiają się kłopoty finansowe. Trudno w takim przypadku terminowo wywiązać się z zadłużenie. Z tego powodu w Polsce pojawia się wiele przedsiębiorstw, które działają w sektorze pozabankowym i oferuję refinansowanie pożyczki. Celem jest uniknięcie przykrych konsekwencji z […]

Czytaj dalej
Finanse

Czy wymiana euro w Internecie jest bezpieczna?

Euro to obecnie jedna z najważniejszych i najpopularniejszych walut. Najtaniej kupimy ją w Internecie. Serwisy wymiany pieniędzy online działają 24h/7, co daje wygodę, że europejską walutę możemy nabyć w każdej chwili. Czy taka transakcja online jest bezpieczna? Obecnie euro jest oficjalnym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Posługuje się nią również Andora, Monako, San […]

Czytaj dalej
Finanse

Kredyty dla firm zadłużonych

Banki oferują obecnie kredyty dla firm, które znalazły się z różnych powodów w złej sytuacji finansowej. Niektóre z nich mogą odczuwać nadal skutki pandemii, ograniczenia działalności w niektórych gałęziach gospodarki. Będą to problemy z bieżącymi płatnościami, wypłatami dla pracowników. Możemy także zalegać z płatnościami za media, wynajem lokalu czy też spóźniamy się z płatnościami podatkowymi. […]

Czytaj dalej